Mezoterapia

Mezoterapia

Mezoterapia jest skuteczną metodą rewitalizacji skóry, jej odżywiania i nawilżania. Zabieg mezoterapii polega na dostarczeniu substancji kosmetycznych lub leczniczych do głębszych warstw skóry – do wnętrza pojedynczych komórek znajdujących się w skórze właściwej. Dzięki temu stosowane preparaty działają dłużej oraz intensywniej i dobierane są według wymagań i stanu skóry.

Mezoterapia – rodzaje i metody

Istnieją trzy rodzaje terapii: mezoterapia bezigłowa, mikroigłowa i igłowa.

Najdelikatniejsza forma zabiegu – mezoterapia bezigłowa wykorzystuje zjawisko elektroporacji, gdzie pod wpływem impulsu zewnętrznego w komórkach, znajdujących się w błonie białkowo-lipidowej, powstają maleńkie otworki umożliwiające przedostawanie się hydrofilnych cząsteczek preparatów do ich wnętrza. Zabieg jest całkowicie bezbolesny.

 

Mezoterapia mikroigłowa polega na zastosowaniu niewielkiej końcówki z cieniutkimi igiełkami, która przesuwana po powierzchni skóry czyni drobniutkie nakłucia, co ułatwia wnikanie preparatów do ukrytych warstw skóry. Zabieg nie jest zbyt bolesny, ale u osób o niskim progu bólu stosuje się specjalne kremy znieczulające.

 

 

Trzecim rodzajem zabiegu jest mezoterapia igłowa, która polega na wstrzyknięciu śródskórnie lub podskórnie niewielkiej dawki preparatu kosmetycznego lub leczniczego. Tu uzasadnione jest pytanie – czy mezoterapia igłowa boli? Zabieg powoduje dyskomfort, ale powszechnie stosowane środki znieczulające sprawiają, że można przeprowadzić go bezboleśnie.

 

Wskazania do mezoterapii

Wskazania do zabiegów różnią się nieco, w zależności od rodzaju terapii. Z mezoterapii bezigłowej powinny korzystać osoby, których skóra wymaga nawilżenia, istnieje potrzeba redukcji zmarszczek, przebarwień, rozszerzonych naczynek krwionośnych czy też cellulitu. Mikroigłowa forma zabiegu polecana jest w celu osiągnięcia efektu liftingu, ujędrnienia i nawilżenia skóry, a także jako zapobieganie nadmiernemu wypadaniu włosów. Mezoterapia igłowa stosowana jest w celu szeroko pojętej odnowy skóry, w leczeniu rozstępów, blizn, cellulitu i zwiotczeń skóry. Stosując ten zabieg, osiąga się dobre efekty w walce z łysieniem i wypadaniem włosów.

 

Przeciwskazania do mezoterapii

Z zabiegu nie mogą korzystać pacjenci cierpiący na choroby nowotworowe, choroby tarczycy i serca. Przeciwwskazaniem jest też ciąża i okres karmienia piersią. Metody tej nie stosuje się u osób z chorobami wirusowymi i bakteryjnymi skóry. Mezoterapia bezigłowa nie może być przeprowadzana u osób posiadających rozrusznik serca lub metalowe elementy w ciele.

 

Mezoterapia – korzyści

Czy mezoterapia jest skuteczna? Ten rodzaj zabiegu pozwala na osiągnięcie dużej poprawy stanu skóry. Podstawowe efekty mezoterapii to zwiększenie metabolizmu komórek, cyrkulacji limfy oraz mikrokrążenia krwi, redukcja zmarszczek i zwiększenie napięcia skóry. Pozytywny efekt, jaki ma mezoterapia na łysienie, poprzez uruchomienie odnowy cebulek włosowych, czyni ją bardzo popularną.

Masz pytania?

Zadzwoń +48 508 508 527

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez formularz kontaktowy.

Rzetelnie doradzimy i odpowiemy na wszelkie pytania.

Przejdź do formularza kontaktowego
Wykonane przez  pwa.com.pl