Mezoterapia

Zabiegi

Mezoterapia jest skuteczną metodą rewitalizacji skóry, jej odżywiania i nawilżania. Zabieg mezoterapii polega na dostarczeniu substancji kosmetycznych lub leczniczych do głębszych warstw skóry – do wnętrza pojedynczych komórek znajdujących się w skórze właściwej. Dzięki temu stosowane preparaty działają dłużej oraz intensywniej i dobierane są według wymagań i stanu skóry.

Mezoterapia – rodzaje i metody
Istnieją trzy rodzaje terapii: mezoterapia bezigłowa, mikroigłowa i igłowa.

Mezoterapia bezigłowa to najdelikatniejsza forma zabiegu – wykorzystuje zjawisko elektroporacji, gdzie pod wpływem impulsu zewnętrznego w komórkach, znajdujących się w błonie białkowo-lipidowej, powstają maleńkie otworki umożliwiające przedostawanie się hydrofilnych cząsteczek preparatów do ich wnętrza. Zabieg jest całkowicie bezbolesny

Mezoterapia mikroigłowa polega na zastosowaniu niewielkiej końcówki z cieniutkimi igiełkami, która przesuwana po powierzchni skóry czyni drobniutkie nakłucia, co ułatwia wnikanie preparatów do ukrytych warstw skóry. Zabieg nie jest zbyt bolesny, ale u osób o niskim progu bólu stosuje się specjalne kremy znieczulające.

Mezoterapia igłowa – polega na wstrzyknięciu śródskórnie lub podskórnie niewielkiej dawki preparatu kosmetycznego lub leczniczego. Tu uzasadnione jest pytanie – czy mezoterapia igłowa boli? Zabieg powoduje dyskomfort, ale powszechnie stosowane środki znieczulające sprawiają, że można przeprowadzić go bezboleśnie.

Wskazania do mezoterapii

Wskazania do zabiegów różnią się nieco, w zależności od rodzaju terapii. Z mezoterapii bezigłowej powinny korzystać osoby, których skóra wymaga nawilżenia, istnieje potrzeba redukcji zmarszczek, przebarwień, rozszerzonych naczynek krwionośnych czy też cellulitu. Mikroigłowa forma zabiegu polecana jest w celu osiągnięcia efektu liftingu, ujędrnienia i nawilżenia skóry, a także jako zapobieganie nadmiernemu wypadaniu włosów. Mezoterapia igłowa stosowana jest w celu szeroko pojętej odnowy skóry, w leczeniu rozstępów, blizn, cellulitu i zwiotczeń skóry. Stosując ten zabieg, osiąga się dobre efekty w walce z łysieniem i wypadaniem włosów.

Mezoterapia – korzyści

Czy mezoterapia jest skuteczna? Ten rodzaj zabiegu pozwala na osiągnięcie dużej poprawy stanu skóry. Podstawowe efekty mezoterapii to zwiększenie metabolizmu komórek, cyrkulacji limfy oraz mikrokrążenia krwi, redukcja zmarszczek i zwiększenie napięcia skóry. Pozytywny efekt, jaki ma mezoterapia na łysienie, poprzez uruchomienie odnowy cebulek włosowych, czyni ją bardzo popularną.

Zapraszamy do kontaktu

Rzetelnie doradzimy i odpowiemy na wszelkie pytania.

Wszystko, czego potrzebujesz aby poczuć się zdrowo i pięknie.

Lista przeciwwskazań

Przeciwwskazania do mezoterapii:

Z zabiegu nie mogą korzystać pacjenci cierpiący na choroby nowotworowe, choroby tarczycy i serca. Przeciwwskazaniem jest też ciąża i okres karmienia piersią. Metody tej nie stosuje się u osób z chorobami wirusowymi i bakteryjnymi skóry. Mezoterapia bezigłowa nie może być przeprowadzana u osób posiadających rozrusznik serca lub metalowe elementy w ciele.