Laser frakcyjny CO2

Zabiegi

Zabieg laserem frakcyjnym CO2 ma zastosowanie w laserowym odmładzaniu skóry (resurfacingu), leczeniu i redukcji powierzchownych niedoskonałości. Sprzęt posiada certyfikat FDA potwierdzający redukcję zmarszczek wokół oczu, tzw. kurzych łapek, redukcję blizn, w tym blizn potrądzikowych, rozstępów i przebarwień. Ablacyjne lasery frakcyjne to najnowocześniejsza technologia wykorzystywana w walce ze starzeniem skóry, bliznami i rozstępami.

Poprzez intensywne podgrzanie wody w skórze, a następnie jej odparowanie dochodzi do mikrouszkodzeń kolagenu oraz frakcyjnego przerwania ciągłości skóry. Powoduje to zapoczątkowanie odnowy uszkodzonych struktur. Skóra złuszcza się, zagęszcza i regeneruje. Po zakończeniu procesu gojenia widać wyraźne wygładzenie skóry, redukcje blizn i wypełnienie rozstępów. Poprzez poprawę „rusztowania” skóry dzięki regeneracji kolagenu zachodzi efekt liftu i spłycanie zmarszczek.

Zabieg zaczyna się od odczyszczenia i odkażenia powierzchni zabiegowej. Następnie wykonywane jest dziurkowanie skóry laserem (miejsce po miejscu).

Pielęgnacja po zabiegu

Po zakończonym
zabiegu aplikowany jest krem przyśpieszający gojenie oraz przekazywane są zalecenie jak pielęgnować miejsce pozabiegowe, których należy ściśle przestrzegać:

  • dbać o właściwą higienę miejsca poddanego zabiegowi
  • stosować kremy łagodząco – regenerujące
  • stosować kremy z wysokim filtrem przez 6 miesięcy
  • nie usuwać złuszczających się strupków
  • nie stosować peelingów ani innych substancji drażniących (np. na bazie alkoholu)
  • unikać opalania i nasłoneczniania miejsc objętych zabiegiem


Bezpośrednio po zabiegu, klienci mogą odczuwać lekki ból – dyskomfort. Skóra jest zaczerwieniona i obrzęknięta. Po 2-3 dniach od wykonanego zabiegu skóra zacznie się pokrywać powierzchniowymi strupkami, które ulegną złuszczeniu. Rany po laserze frakcyjnym goją się do 2 tygodni, a odsłonięta nowa tkanka w ciągu kilku miesięcy ulega stopniowej regeneracji.

Zapraszamy do kontaktu

Rzetelnie doradzimy i odpowiemy na wszelkie pytania.

Wszystko, czego potrzebujesz aby poczuć się zdrowo i pięknie.